O obci
Tisk článku

Logo Evropského fondu pro regionální rozvoj

Chodník podél komunikace III/1149 v obci Felbabka I. etapa

Chodník podél komunikace III/1149 v obci Felbabka II. etapa

Chodník podél komunikace III/1149 v obci Felbabka III. etapa

Chodník podél komunikace III/1149 v obci Felbabka IV. etapa

Projekt byl realizován prostřednictvím vyhlášené výzvy MAS Brdy, z. ú. v druhé polovině roku 2018 z dotačního programu Integrovaného regionálního operačního programu.

 

O Obci

Felbabka se rozkládá na západním úbočí vrchu Ostrý v nadmořské výšce 440 m, podél komunikace Hořovice Příbram. V obci se 121 popisnými čísly žije 257 obyvatel. Je spravována sedmičlenným obecním zastupitelstvem. Je zde vybudována kanalizace se 2 čističkami, vlastní vodovod s kvalitní pitnou vodou, veřejné osvětlení a místní rozhlas. Většina komunikací v obci má pevný asfaltovaný povrch.

Občané mohou využívat místní fotbalové hřiště, tenisové kurty a tělocvičnu. Jako přírodního koupaliště lze využít velké protipožární nádrže. V obci je restaurace  u Fabiána. Multifunkční dům (vystavěn z dotací EU v roce 2009 jako akce Mikroregionu hořovicka)  zahrnuje tělocvičnu, obecní úřad, místní knihovnu, klubovny a sociální zázemí pro sportovce. Pro rodiče s dětmi jsou k dispozici 2 dětská hřitě, pro menší a starší děti.

Spojení s okolními obcemi je zajištěno pravidelnou autobusovou dopravou.

Řada občanů je sdružena v místních společenských a sportovních organizacích - Tělovýchovné jednotě (fotbalový oddíl), Tenisovém oddílu, Šermířské společnosti Diadém, TTF - spolku pro rozvoj sportovních a kulturních akcí v obci, Klubu českých turistů, Jednotce dobrovolných hasičů, Svazu přátel piva. Již 10 let se v obci pořádá turnaj v malé kopané s účastí 24 týmů z příbramského a berounského okresu, případně z Prahy.

Obec má i skvělou sportovní historii, oddíl ledního hokeje v sezóně 1946-47 hrál v kvalifikaci o postup do 1.ligy. Oddíl stolního tenisu v 70. letech minulého století dosahoval vynikajících výsledků v okresním přeboru (přebornicí v ženské čtyřhře, v ženách i žácích).

Tisk článku

Aktuální zprávy - Munipolis